Ноћ истраживача

ОШ „Јован Поповић“ се и ове године представила посетиоцима 10. Ноћи истраживача која се одржала на шеталишту, 27. септембра, од 16 до 20 сати. Идејни творац поставке и координатор је био библиотекар Александар Мијалковић, а како је тема ове године била „Будућност“, наша презентација се састојала из следећих сегмената:

• Мала парада великог периодног система елемената – „Век ипо за наредни миленијум“. Колико су елементи важни за будућност? Једанаесторо деце из четвртог разреда, са којима су радиле њихове учитељице Катарина Ерлауер Милошевић, Љиљана Милосављевић и Данијела Јовановић, представило је стиховима и костимима неке од елемената и њихову примену.
    • „Инђијанополис 2050… and beyond“ – презентација у трајању од пола сата о могућим сценаријима будућности која нас можда чека. Екологија, технологија, демографија, урбанизам, школе, култура, медији…
    • Два ученика 8. разреда, Лука Савић и Јован Ковачевић, уз сарадњу наставница техничког образовања и информатике – Сање Милановић и Светлане Вареце, представили су малог робота којим се управља преко мобилног телефона, са сензорима за препреке, као и дрон. Симболично – две технолошке играчке 21. века од којих се очекује много више од тога да буду играчке.