Пут око света- сан сваког детета!

На часовима обогаћеног једносменског рада, учитељица Катарина Милошевић је са ученицима другог разреда почела са реализацијом  активности на тему”СА ДЕЦОМ ОКО СВЕТА”

Свест о потреби за овим програмом јавила се јер живимо у мултиетничкој и мултикултуларној средини, у којој рано упознавање са различитим обичајима и погледима на свет доприноси развоју отвореног и толерантног духа код деце. Сазнавање о различитости култура представља корак ка њиховом прихватању и разумевању богатства које оне носе.

На првом часу одиграли смо игру “Таблић речи” задатак је било да напишу име државе.

ПРВЕ ДВЕ ДРЖАВЕ СУ БИЛЕ СРБИЈА И РУСИЈА.

Пут смо кренули из Србије, а прва држава коју смо посетили била је Русија.

Играли смо се бабушкама, правили смо ћилиме и руске амблеме, израђивали и играли игру на основу руске бајке ” Пећа и вук”

Учимо кроз игру

.